366Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Sesli Chat Makale Nasıl Yazılır ?

Sesli Chat Makale Nasıl Yazılır ?

 
 
 
 
 
 
SesLises Sesli Chat Bir MakaLe NasıL OLmaLıdır ve Yazımdan Yayına Kadar Geçen Tüm SafhaLarda NeLer YapıLmaLı NelLere Dikkat EdiLmeLidir? İyi Bir MakaLenin Giriş Bölümü Okuyucu Uyandırmayı HedefLyen Gibi OLmaLıdır.
 
SizLere MakaLe Yazmanın Ve MakaLe Detayına Dair Püf NoktaLar AnLatacağım.
 
 Diğer Bir SöyLeyişLe YapıLan ÇaLışmaLarın  OLabiLmesi İçin ÖnceLikLe  Tanımının YapıLması ve ÖLçütLerinin NeLer OLduğunun İrdeLenmesi Gerekmektedir.   
  Aksi Takdirde Amaçsızdır Daha Sonra Bu Konu Üzerinde Sıkı Bir ÇaLışma İster YetkinLik İster ve Gerektirir Mantığa Uygun TutarLıLık Bekler.
 
  Bu AmaçLa YapıLan ÇaLışmada  Yazıya UygunLuğu Açısından KaLeme ALınacak MakaLeLer ALtı Ayrı BöLümde ve Bu BöLümLerin De ALt BaşLıkLarı ALtında İnceLenecektir. BölümLerin İçerikLerini Bakacak OLursak
 
MakaLe Yazmadan Önce...
 
1-) MakaLenin İşLevi Hakkında BıLgı Vermeye YöneLik OLup Metnin Okuyucu BılgıLendırıcı Bir İşLeve mi Çağrısal Bir İşLeve mi Yoksa Tamamen Yazar OdakLı Kurmaca Bir Yazı mı OLduğuna BakıLmasıdır.
 
2-) MakaLenin BöLümLeri Hangi BöLümLerde Neye NasıL Yer VeriLeceği BeLirLenir.
 
3-) ELe ALınan Konunun Hangi YöntemLere BaşvuruLacak AçıLdıgı AçıkLandıgı Üzerine ÖrnekLerden De YararLanarak AçıkLama İçermesi Gerekir.
 
4-) MakaLe İçi ALıntıLamaLar ve Bu ALıntıLamaLarın MakaLe Sonunda NasıL BeLirtiLdiği Üzerine OLmaLıdır.
 
5-) Beşinci BöLüm KuLLanıLan DiL Üzerindedir Yazar MakaLeyi Yazarken NasıL Bir Konuma Sahip Okuyucuya SesLeniyor'mu MakaLe'de Nesne DiL KuLLanım ÖrnekLerimi Ağır Basıyor Yoksa ÖzneL İfadeLere Yer VeriLiyormu Gibi ÖzeLLikLerin İnceLendiği Bir BöLüm NiteLiğindedir.
 
6-) Son BöLümde Giriş Ve Sonuç BöLümLerinin İçeriği Ve Bu Bölümlerde KuLLanıLan KavramLar İnceLenmiş AraLarında UygunLuk TutarLıLık Açısından DeğerLendirme YapıLmış OLması Ve MakaLeyi SonLandırırken Okuyucuyu Tatmin Eden Bir ÇaLışma OLması SağLanmaLıdır.
 
  İşte Bu Ve Buna Ek OLarak Birçok ÖzeLLikLer Barındırması Gereken BiLimseL Bir ÇaLışma YapabiLmek İçin ÖnceLıkLe  Bir Yazının ÖzeLLikLeri BiLinmesi Bunu UyguLamaya GeçirebiLmek İçin De ÖnceLikLe BiLgilendirmeLi Bir Yazı Üzerine GözLem Yapıp DoğruLarı EksikLeri DeğerLendirmek Gerekmektedir.
 
KaLiteLi MakaLe Yazmanız BLoğunuz Açısından da Önemi TartışıLamaz Bir Gerçektir.
KaLiteli MakaLe Yazmak İçin 
 
1-) Seçeceğiniz Konu Bugün ve Yarın Yaşanması BekLenen KonuLar OLmaLı Geçmiş KonuLar İLgi Çekici ÖzeLLiğe Sahip OLmadıkça Okuyucuyu Cezbetmesi Pek Mümkün DeğiLdir.
 
2-) MakaLeyi Yazarken Sık Sık Kendi DüşünceLerinize Dair EkLentiLer YapmaLısınız. Bunu Yaparken KişiseL AmaçLarınızı MakaLenin Önüne Geçecek Boyutta ELe ALmaLsınız...
 
3-) MakaLeyi Yazarken Tek Bir Konu Üzerinde YoğunLaşın.
 
    KuLLanıcısına SeviyeLi Bir Ortam Sevgi Saygı Çerçevesinde Sohbet EtmeLeri İçin ÇaLışmakta OLan Bir Yönetime Sahiptir... Ozaman Seslises.Net Sitesine Hemen Giriş Yaparak Yada Google den SesliChat Yazarak Arama Yaptırırsanız İLk Sayfadan Sitemize ULaşabiLeceksiniz ve Sesli Chat ve Kameralı Chat OdaLarımıza Giriş YapabiLirsiniz EğLenceLi Zaman Geçirmeniz DiLeğimizLe İyi SohbetLer DiLeriz Seslises.Net Yönetimi
 

30 Ara 2018 317 Görüntüleme

1 YORUM YAPILDI

  1. Nisan

    30/12/2018 22:10  

    PaylLasımlLar ıcın TsklLer KalLıtenın Tek Adresı Seslises.com

Gönder